امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

زندگینامه حضرت آیت الله سید عباس کاشانی

علامه آيت الله العظمی كاشاني در سال ۱۳۰۹ همزمان با سالروز ولادت پیامبر اعظم صلوات الله علیه و آله متولد شد و در حوزه های علمیه مشهور کربلا و نجف به کسب معارف دینی پرداخت و در سن ۱۸ سالگی به درجه اجتهاد رسید. وي در سن ۲۰ سالگی از محضر" مرحوم آیت الله سیدعلی قاضی" ،" آیت الله میلانی "و"آيت الله خویی" "آیت الله کاظمینی"و"آیت الله خطیب"و"آیت الله شیرازی" بسیاری از بزرگان آن زمان حوزه کسب فیض کرد و آخرين شاگرد آيت الله سیدعلی قاضي طباطبايي بود. علامه کاشانی کتب بسیاری را به رشته تحریر در آورده است و بیش از 260 عنوان کتاب دست نویس از وی موجود است. از جمله مهم‌ترين کتاب های ایشان می توان به «المخازن» (که به علوم غریبه می پردازد) و همچنين«مصابیح الجنان» که هم اکنون در سه کشور ایران، کویت و لبنان چاپ و منتشر شده است، نام برد. از آيت‌الله العظمی كاشاني مطالب بسياري در ردّ وهابيت به زبان عربي منتشر شده است. آيت‌الله العظمی سيدعباس حسيني كاشاني كه آخرين شاگرد آيت‌الله قاضي به شمار مي‌رفت،

نظرات علما الاسلام درباره آیت اللّه العظمی سید عباس کاشانی

حضرت آیت الله سید عباس کاشانی سالیان طولانی در بستر بیماری به سر می برد؛ امّا با این وصف، حتی برای یک بار کسی شکایتی از زبان او به درگاه خدا در قبال بیماریش نشنیده است .
آيت‌الله مرعشي نجفي لقب ايوب‌العلما را به ايشان داده است. حضرت الله بهجت (رضوان الله تعالی علیه) هر وقت به ملاقات ایشان می رفتند، می فرمودند: السلام علیک یا ایوب العلماء.
آیت الله سید عباس کاشانی (دامت برکاته) که از آخرین بازماندگان شاگردان جناب عارف بالله سیدعلی قاضی (اعلی الله مقامه) است می فرمود: از خداوند متعال خواسته ام که به هرگونه گرفتاری گرفتارم سازد، مطرود همه شوم و در بیابان ها خوراک حیوانات شوم؛ ولی موقع رفتن از این عالم، حضرت مولی علی علیه السلام از من راضی باشند. رضایت ایشان را بر هر بلا طلب کرده ام. این را نگیرد، هرچه را بخواهد بگیرد.

آیت الله مصباح یزدی : معمولاً برای فروش پارچه ها مغازه داران، پارچه ها را در ویترین مغازه در معرض دید بینندگان قرار می دهند. برای جلوه بهتر چراغ و نورافکن را به پارچه ها می اندازند تا که مشتری بهتر جلب شود. گاه از آن بهتر که لباس را به مانکنی می پوشانند، تا خود را بهتر نشان دهد. به اعتقاد بنده مانکن ایمان حضرت آیت الله سیدعباس کاشانی

رحلت ملکوتی آیت العظمی کاشانی

علامه كاشاني در ابتدا در بيمارستان ولي‌عصر(عج) قم بستري و در 19 تيرماه 89 براي ادامه مداوا به بيمارستان خاتم ‌الانبيا (ص) تهران منتقل شد. در زمان انتقال ايشان به بيمارستان تهران، حالت نيمه‌ بي هوشي داشته‌اند و بعد از تشنج، مشكلات ريوي براي ايشان حادث و تنفس وي را دچار اختلال كرده بود. عمده مشكل اين عالم بزرگ، افت شديد پلاكت خون و ريه بود كه با دستگاه تنفسي، نفس مي‌كشيد. سرانجام آيت ‌الله «حاج سيدعباس حسينی كاشانی» تنها بازمانده از شاگردان آيت‌ الله سيد علی قاضی، يك‌شنبه، 27 تيرماه 1389 در بيمارستان خاتم ‌الأنبياء(ص) تهران، دار فانی را وداع گفت. امام جماعت حرم ابا عبد الله علیه السلام، در ایام ولادت ارباب خود، حضرت امام حسین علیه السلام و اعیاد شعبانیه دعوت حق را لبیک گفت. و السلام علیه یوم ولد، و یوم یموت و یوم یبعث حیا.

وب سایت آیت اللّه سید عباس کاشانی

وب سایت رسمی آیت اللّه العظمی سید عباس کاشانی گرد آوری شده گلچینی از زندگی گهربار و آثار برجسته وی میباشد.

لیست برخی از کتب آیت الله کاشانی

  • 30 جلد
    الرضوان في تفسير القران :
  • (ادعيه وزيارات(1جلدي عربي وفارسي
    مصابيح الجنان :
  • (الادعية والممارسة الكاملة لشهر رمضان(1جلدعربی
    منهاج الجنان :